Bývalý minister spravodlivosti vo vláde Eduarda Hegera Viliam Karas opäť vstúpil do politiky, lebo ho snem zvolil za podpredsedu KDH. Viliam Karas sa vyjadril, čo ho presvedčilo, aby sa uchádzal o funkciu podpredsedu. (standard.sk)
Karas povedal: „Najmä to, čo sa dialo v bezpečnostných zložkách v posledných týždňoch pred parlamentnými voľbami, ma jednoducho koplo k tomu, že každý extrém škodí. Tak prehnaný a zneužívaný étos boja proti korupcii, ako aj korupcia.“
Podobné slová Karas nevyslovil prvýkrát.
Karas je jediný z opozície, ktorý toto hovorí
Karas je jediný politik opozície, ktorý vyslovuje takéto tvrdenia. Ako jediný vidí súčasne dva problémy. Jedným je korupcia, druhým je katastrofálny spôsob, ako sa proti korupcii bojovalo za vlád Matoviča, Hegera a Ódora. A hovorí o tom.
Za to si Karas zaslúži uznanie, lebo hovorí pravdu.
Na Štandarde sme o tom hovorili tri roky
To isté sme písali na Štandarde tri roky. Písali sme o korupcii za Ficových vlád, ktorej dôkazom bola celá galéria kajúcnikov, nazvime ich „Makó a spol.“ Tí ľudia úradovali vo vysokých funkciách za Ficových vlád.
Ale písali sme i o nedobrej práci NAKA i ÚŠP.
Písali sme, že svedectvá kajúcnikov občas zlyhávajú. Že niektoré trestné stíhania sú založené len na svedectvách kajúcnikov, ktoré nie sú podopreté inými dôkazmi.
Že niektoré trestné stíhania boli prejavom odborne nekompetentného vyšetrovateľsko-prokurátorského radikalizmu. Napríklad stíhanie údajnej organizovanej zločineckej skupiny Fica a Kaliňáka. Alebo Hamranova akcia „Rozuzlenie“ proti dvom bývalým riaditeľom SIS, ktorá je založená na úplných rozprávkach.
Že policajný prezident Hamran politizoval svojimi vyhláseniami políciu.
Písali sme o tom, že politici, kritizujúci generálneho prokurátora za použitie paragrafu 363, sa v skutočnosti vôbec nezaujímajú o jeho argumenty.
Že Matovičova, Hegerova a Ódorova vláda nezvládli vojnu policajtov. Že premiér Ódor a prezidentka Čaputová naleteli policajnému prezidentovi Hamranovi a odvolali ministra vnútra Šimka, proti ktorému Hamran intrigoval.