Slovenské rusofóbne noviny Denník N priniesli 27. apríla svojim kmeňovým čitateľom Jóbovu správu: podľa prieskumu agentúry Ipsos, len 52 % Slovákov považuje Rusko za nepriateľa, čiže len málo cez polovicu, ale v Českej republike je to až 68 % ľudí.
Je otázne, či podľa skutočných názorov až toľko Slovákov považuje Rusko za nepriateľa, ale to v tejto chvíli nechajme stranou. Teraz objektívne, nielen pre Denník N – napriek intenzívnemu vymývaniu mozgov, len niečo málo cez polovicu Slovákov považuje Rusko za nepriateľa! Naproti tomu 42 % Slovákov považuje USA za hrozbu pre Slovensko. To je teda dosť, aby sme Američanom neposkytli základne na našom území a nepustili k nám amerických vojakov.
Jóbove správy pre čitateľov Denníka N pokračujú. Český prezident Petr Pavel a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštívili 28. apríla Kyjev. Z poľského územia do Kyjeva a naspäť cestovali vlakom, do Rzeszówa a naspäť spoločným lietadlom, mali teda dosť času na vzájomné rozhovory.
Prezident Pavel dal po návrate do Prahy interview Českej televízii. Zmienil sa aj o debatách so slovenskou prezidentkou. Podľa toho, čo odznelo v Českej televízii, pani Čaputová vyjadrila obavy z predvolebného vývoja na Slovensku a zo silnejúcich nálad na Slovensku, náklonných Rusku. Obavy z vývoja na Slovensku nakoniec vyjadril aj český prezident. Podľa jeho slov, „… je to náš najbližší partner (Slovensko) a pokiaľ sa tam politická reprezentácia posunie viac názorovo k proruským názorom, tak to bude aj náš problém“.
Tentoraz možno s českým prezidentom súhlasiť. Slováci dávno videli v Rusku svojho priateľa. Dokonca sa katolícky kňaz Andrej Hlinka počas svojho väznenia v Segedíne v r. 1907-1910 učil rusky.
V súčasnosti sme svedkami globálneho zápasu o novú architektúru usporiadania sveta. Ukrajina je katalyzátorom zápasu. Poľský predseda vlády Mateusz Morawiecki povedal nedávno, ak Ukrajina (čítaj: Západ – pozn.) prehrá vojnu, Západu skončí zlaté obdobie. Preto celé NATO, vrátane Česka a Slovenska dodávajú Ukrajine zbrane aj za cenu vlastného odzbrojenia. Opačne, ak Rusko vyhrá vojnu na Ukrajine, a jeho víťazstvo môže mať rôzne podoby, geopolitický vplyv Ruska sa rozšíri.
Rusko nebude musieť prekračovať slovenské, maďarské či dokonca české hranice, ani na to ešte dlho nebude mať silu, ale každý bude vedieť, že NATO na Rusko nemá a že podporovateľov NATO sa treba skôr strániť. Ani EÚ potom jednoducho nebude mať silu na vnucovanie politiky LGBTI svojim členským štátom a iné.
Taký dopad konfliktu na Ukrajine bude objektívny a nemá na neho vplyv ani tento článok v alternatívnom médiu, ani návšteva Zuzany Čaputovej a Petra Pavla v Kyjeve. Ostatne, poľský predseda vlády dopad už tiež vidí a hypoteticky ho vyslovil.
Vráťme sa k obavám českého prezidenta. Ak niečo také nastane, opakujem, v najrôznejších podobách, potom sa geopolitický vplyv Ruska bude šíriť a ani malé Česko, ani malé Slovensko, ani malé Maďarsko, možno Poľsko trochu, ho nezastaví.
Potom nastane TÁ situácia. Keďže na Slovensku má priateľstvo k Rusku historicky podložené základy a Česko je naozaj náš najbližší partner, geopolitický vplyv Ruska sa bude blížiť k Česku veľmi silne aj cez Slovensko. A my ho bratom Čechom doprajeme.
V modifikovanej podobe sa zopakuje hra, o ktorej hovoril prezident Beneš v r. 1943 v Moskve. Vtedy požiadal Molotova, aby Sovieti akože žiadali československú vládu, aby potrestala osoby na Slovensku, vinné za vojnu proti Sovietskemu zväzu. (Molotov to odmietol.) Beneš vtedy povedal Molotovovi, že na Slovensku sú široké rodiny, majú zástupcu v jednom aj v druhom tábore a po skončení konfliktu intervenujú za svojich. Slováci sú s Čechmi široká rodina a v prípade geopolitického víťazstva Ruska budeme za Čechov intervenovať.