Vernisáž prebehne 24. mája, teda v Deň slovanskej písomnosti a kultúry.
Výstava predstaví perličky svetového významu ako je legendárny Apoštol – z tlačiarne Ivana Fiodorova a Piotra T. Mstislavca (1564), Symboly a emblémy od Jana Tesinga a Iľju F. Kopijevského (amsterdamské vydanie, 1705) či prvé vydanie Cesty z Petrohradu do Moskvy (1790) od Alexandra N. Radiščeva.
Medzi exponátmi budú diela ilustrované známymi maliarmi; knihy s podpismi Gavrila R. Deržavina, Ivana A. Krylova, Nikolaja V. Gogoľa a Ivana S. Turgeneva.
Návštevníci tiež uvidia ukážky ruského polygrafického umenia 18. – 19. storočia – napr. korunovačný album imperátorky Jelizavety Petrovny a mnoho ďalších zaujímavostí.
„Nový výstavný projekt organizovaný v spolupráci so Štátnou verejnou historickou knižnicou je určený nielen pre znalcov knižných rarít, ale aj pre širokú verejnosť. Publikácie prezentované na výstave nie sú len zbierkou kuriozít, ale aj dôležitým zdrojom vedomostí. Ide o brilantné diela literatúry, výtvarného umenia a tlačiarenského majstrovstva; je to pýcha našej krajiny,“ vyjadril sa o expozícii riaditeľ Štátneho historického múzea Alexej K. Levykin.