Patrím k ľuďom, ktorí vo svojom živote vážia slová. Nehodnotím druhého podľa toho, či máme na nejakú tému rovnaký, alebo rozdielny názor, ale aký to je človek. Mám v každej debate, notabene v politickej, rád oponentov, ktorí argumentujú a snažia sa obhájiť svoje videnie sveta pokojne, vecne a faktami, pretože takto vedená diskusia má potenciál posúvať ďalej všetkých jej aktérov. Takto som bol vychovaný a v tomto duchu sa snažím vychovávať aj svoje dcéry. (facebook.com)
O to viac som sklamaný, keď vidím, ako sa na Slovensku nebezpečne vyostruje debata medzi koalíciou a opozíciou, ako niektorí opoziční politici, spolu s liberálnymi médiami, aj vymyslenými, či ničím nepodloženými emóciami bičujú verejnú mienku, a tým vytvárajú prostredie, ktoré môže vyústiť až do slovenskej obdoby Majdanu.
Že preháňam? To, že s najväčšou pravdepodobnosťou psychicky chorý Igor Matovič nazval opakovane a najmä absolútne neopodstatnene Roberta Fica vrahom, je známe a príčetní politici aj na strane opozície sa za tohto trnavského pomätenca otvorene hanbia. Nebezpečné sú aj Matovičove názory, že najbližšie parlamentné voľby mohli byť nejakým spôsobom zmanipulované (jeho video z nedele 19. 1. 2025). Matovič je nebezpečný človek, ktorý by pre vlastnú moc vtiahol Slovensko aj do občianskej vojny.
V podobnom duchu sekunduje Igorovi Matovičovi aj Jaroslav Naď, predseda síce mimoparlamentných, avšak o to hlasnejšie kričiacich Demokratov: „Hľadajú útočisko, kde sa len dá… ale niet miesta na tejto Zemi, kde by ľudia ako Gašpar a jemu podobní (a že je ich dosť teda v tej organizovanej skupine), dokázali utiecť, alebo sa skryť, bez toho, aby sa v noci strhávali zo sna, alebo aby sa báli vyjsť na ulicu.“ Naď pokračuje v duchu Goebbelsovského „stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou“ o tom, že „ich tlačíme preč z Európskej únie“, že (rozumej my zo Smeru-SSD) si sem voláme ruských „poradcov“ a že si nás, „proruských a promafiánskych zapredancov“, nájde spravodlivosť…
Pán Naď, ste vy normálny? Bol som súčasťou riadnej parlamentnej delegácie Národnej rady Slovenskej republiky, ktorá navštívila Ruskú federáciu. Čo zlé som urobil, spolu s ďalšími kolegami poslancami? To, že sme sa stretli s predsedníčkou Rady federácie a s predsedom Štátnej Dumy a hovorili s nimi nielen o obnovení dodávok zemného plynu na Slovensko cez Ukrajinu, keďže nás ukrajinský prezident Zelenský oklamal, ale aj o tom, ako skončiť nezmyselnú vojnu na Ukrajine?
Že sa nehanbíte, vyhrážať sa nám. Na rozdiel od vás, nemám dôvod sa báť chodiť po ulici a spím pokojne. Na rozdiel od vás, za to, čo ste stvárali na Slovensku v rokoch 2020-2023, vy a vám podobní politici, vy by ste sa mali strhávať zo sna a hanbiť sa, aj za to, že proamerickou politikou a kritikou každého slovka o mieri predlžujete nezmyselné umieranie nielen nevinných civilistov, ale aj vojakov na oboch stranách. Mimochodom, čo budete robiť, keď sa s prezidentom Putinom stretne americký prezident Trump?
Nitku suchú na nás nenechajú. Šíria klamlivý naratív, že chceme Slovensko dostať z Európskej únie. Nestačí, že opakovane zdôrazňujeme, že EÚ a NATO je náš životný priestor. Progresívne a liberálne spektrum straší ľudí, že chceme z Európskej únie vystúpiť. Je to lož. My len na rozdiel od nich robíme otvorenú politiku, nie sme v úklone ani v Bruseli, ani pred Američanmi a ak sa nám niečo nepáči, problémovú tému otvoríme a snažíme sa dosiahnuť zmenu.
Samozrejme, sme malý národ. Nie všetko sa nám podarí. Ale je riešením byť ticho? Takto by chceli robiť zahraničnú politiku progresívci? Navyše, šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka asi nevie zniesť to, že Robert Fico ako štátnik sebavedomo obhajuje slovenské záujmy všade tam, kde to je potrebné. A Šimečka pri premiérovi vyzerá ako politický a neschopný amatér. Aj preto sa hnal so spolustraníkmi do Kyjeva, aby vzbudil dojem, že predsa len aj on je štátnikom. Jeho cestu z princípu kritizovať nebudem. Veď aj on pred nejakým časom v jednej z televíznych diskusných relácií povedal, že nekritizuje ani tak rokovanie premiéra Fica s prezidentom Putinom, ako to, že nič nevybavil. Preto legitímna otázka nie je, prečo sa tam hnal, ale to, čo v tom Kyjeve vybavil?
Čo progresívci dosiahli na súkromnej straníckej návšteve, ktorá vyzerá skôr na splnenú domácu úlohu, ktorú dostali od USA, aby podporili Zelenského. Nestačí im, ako sa Zelenský hneď deň po ich submisívnej návšteve Kyjeva vo svojom rozhovore pre agentúru Bloomberg vysmial opakovaným snahám slovenského premiéra stretnúť sa s ním (ukrajinským prezidentom) na Svetovom ekonomickom fóre vo Švajčiarsku? Pravdu má Eduard Chmelár, ktorý Zelenského prirovnáva k Matovičovi. Zelenský bol komik pred vstupom do politiky a zostal aj po rokoch nedôveryhodným šašom. Čo je nielen pre Ukrajincov, ale aj pre svet horšie, Zelenský je aj nebezpečný.
Súhlasím s predsedom vlády Robertom Ficom, že progresívci sú tak precitlivelí na akúkoľvek debatu o problémových témach či nebodaj budúcnosti EÚ a NATO, že je to pre Slovensko nebezpečné. Pretože tak, ako svetové udalosti poslali na smetisko dejín Varšavskú zmluvu, môže križovatka svetových dejín, na ktorej sa teraz svet ocitá, poslať do učebníc dejepisu tak EÚ, ako aj NATO. Prečo by sme alternatívu, hoc ako v súčasnosti nepravdepodobnú, mali teraz úplne ignorovať? Šťastie praje pripraveným. A na rôzne scenáre sa musí pripravovať aj Slovensko. Aj keď si želám, aby minimálne projekt Európskej únie pokračoval ešte dlhé roky a bol úspešný.