30.7.2022 09:51:22

Z Facebooku Eduarda Chmelára (28.-29.7.2022)

Historik, politológ, mierový aktivista
Historik, politológ, mierový aktivista
(foto: Facebook)


K odchodu Juraja Krúpu z poslaneckého klubu OĽaNO len toľko: rozísť sa so stranou, ktorá mu zabezpečila politickú kariéru a vysoko nadštandardný príjem statusom na sociálnej sieti, je asi také morálne ako rozísť sa s priateľkou esemeskou.Keď jeden z najväčších primitívov v slovenskej politike hovorí o svojom "poslaneckom svedomí", treba mu pripomenúť tento vrcholný okamih jeho výkonu mandáta poslanca. Lebo všimnúť si po viac ako dvoch rokoch čerpania politických výhod, že OĽaNO je príliš konzervatívne, je asi také dôveryhodné ako všimnúť si po dvoch rokoch pôsobenia v parlamente za Sme rodina, že ich šéf je mafián.

OĽaNO sa nezmenilo, vždy bolo takouto zmeskou podivínov pozbieraných z ulice. A ľudia ako Krúpa, Naď, ale aj Ondrejcsák, Smatana či Korčok boli vždy len obyčajnými žoldniermi. Nemajú žiadne hodnoty, plnia pokyny jednej ambasády a je im jedno, že preskakujú zo strany do strany, oni tam nereprezentujú konkrétny politický subjekt, ale záujmy jednej veľmoci. Napokon, Krúpa už svoju úlohu pred niekoľkými mesiacmi splnil, takže žiadne prekvapenie, oni sa už o neho postarajú. Správna otázka by mala smerovať skôr na lídrov príslušných strán, prečo takýchto agentov do svojich radov najímajú, či v sebe nemajú ani kúsok cti, že sa k tomu nechajú dotlačiť. Za viac riadkov mi tento hulvát nestojí. (prevzaté z Facebooku Eduarda Chmelára, 28.7.2022)


Chmelárov dodatok (29.7.2022):

Len vši preskakujú rýchlejšie z hlavy na hlavu ako Juraj Krúpa od Matoviča k Sulíkovi. Vraj OĽaNO už nie je protikorupčné hnutie... A to kedy zistil? Pri netransparentných armádnych nákupoch jeho kamaráta Jarka, ktoré tak vášnivo podporoval? Tak sa mi vidí, že SaS a PS spolu súperia, kto nakúpi viac bezcharakterných žoldnierov.