02.6.2019 12:21:17

Vznikol KLUB ARBAT v Žiari nad Hronom

Prišiel nám mailom oznam a potvrdil to i dr.Čarnogurský, ktorý sa zúčastnil založenia nového Klubu Arbat  v Žiari nad Hronom

Dobrý deň, chcem oznámiť pre Slovensko-ruskú spoločnosť, že dňa 20. mája 2019 sme založili ďalší klub Arbat v Žiari nad Hronom.

V peknom prostredí Kultúrneho centra privítali hostí a nových priateľov SRS speváci s harmonikou súboru Sekera, a občerstvením.

Medzi hosťami bol prítomný predseda  SRS p. JUDr. Ján Čarnogurský, vedenie klubov zo Zvolena a Žiaru nad Hronom. Zišlo sa 25 záujemcov zo Žiaru nad Hronom, ktorí majú vrelý vzťah k priateľstvu s krajinou, ktorá nám je blízka aj jazykom. 

Hostia oboznámili prítomných so svojimi skúsenosťami, so svojou činnosťou, spoluprácou medzi jednotlivými klubmi. Poradili im, ako pracujú, organizujú diskusné stretnutia s odborníkmi rôznych oblastí a doporučili aj  spoluprácu s Ruským centrom vedy a kultúry v Bratislave.

Vedúcim klubu Arbat sa stal p. Ing. Ján Marko.

 poslala:

Viera Nociarová - vedúca klubu Arbat Zvolen

*

redakcia želá Klubu Arbat v Žiari nad Hronom veľa príjemných chvíľ a úspech pri organizovaní akcií a už sa tešíme aj na prvé správy zo stretávok spolu s fotografiami z akcií, fotografie nemusia byť "profesionálne", dnes ide o sprostredkovanie obrazového informovania.


 

red., V.Nociarová