24.4.2013 23:07:33

Vojenské tajomstvo s Igorom Prokopenkom (vysielané 22. apríla 2013)

Nepolapiteľný pomstiteľ. Takúto prezývku si zaslúžil protiraketový, protilodný, protitankový... a neviem aký komplex ruskej armády, z existencie ktorého sa ježia vlasy, chlpy... každému potenciálnemu protivníkovi. Moderátor "Vojenského tajomstva" Igor Prokopenko o ňom povedal, že komplex "Club K" je posledným klincom (do rakvy) protiraketovej obrany (PRO) akéhokoľvek protivníka na svete.

Dôvodom prečo je to tak, je niekoľko. Prvý, celý komplex, vrátane odpaľovacieho zariadenia a systému navedenia, je rozmiestnený len v 12 metrovom obyčajnom kontejneri.  V presne rovnakom, v akom čínski obchodníci prevážajú po mori svoje výrobky. Práve preto môže byť Club K  nasadený na lietadlo, na loď, na akékoľvek pobrežie sveta, na TIRák, na železnicu, do ktoréhokoľvek prístavu sveta...

Druhý, do 5 minút odpáli desiatky krídlatých rakiet, ktoré sú prakticky neistiteľné a teda aj nezničiteľné. A ak ich aj ktosi zistí, už je to úplne neskoro.

Tretí najdôležitejší. Podľa odborníkov tento komplex zmení celú taktiku vedenia vojny!!!

Druhým unikátnym blokom dokumentu Vojenského tajomstva je informácia o ruskom terminátore, presnejšie o bojovom vozidle podpory tankov, ktorý nemá podľa niektorých parametrov obdobu na celom svete. Jeho pancier, napríklad, nedokáže prestreliť žiadna doposiaľ existujúca protitanková zbraň ktorejkoľvek armády sveta. No on dokáže zistiť cieľ aj v hmle, pri snežení...

Spomedzi ďalších príspevkov stoja za povšimnutie tieto:

- Kto to vlastne leží v mauzóleu v Moskve na Červenom námestí? Aký bol Vladimír Iljič Lenin ako človek? Na tento príspevok narazíte, ako na prvý a spoznáte, že Lenina naozaj nepoznáte!

- Kým by ste boli, ak by ste dnes vlastnili majetok 100 mld. USD? Odpoveď je jasná - boli by ste najbohatším človekom sveta. Nuž a takýto majetok vlastnil v prepočte na dnešné hodnoty britský pirát Francis Drake. Ako ho získal? Kde sa tento poklad nachádza? Toto a nielen toto v ďalšom príspevku.

- Záhadné múmie z Peru. Vedci zistili, že nepochádzajú ani od jedného súčasného ľudského druhu. Majú väčšie hlavy, očné otvory... Takže o kom to vlastne hovoríme?

- Píše sa 1. jún 1923 a vtedy sovietsky vedecký asistent Sergej Bruchonenko informuje o svojom experimente oživených mŕtvol. Svet ho za to nazval sovietskym Frankensteinom, pretože uskutočnil také pokusy (a mnohé uvidíte priamo v príspevku), že človeku až hlava zostane stáť.

Originál relácie: 

http://films-online.su/news/voennaja_tajna_s_igorem_prokopenko_ehfir_ot_22_04_2013/2013-04-23-22289

www.films-online.su