01.3.2018 08:48:02

Vo Švédsku proamerické elity pripravujú Švédov na vojnu proti Rusku

Portál RusVesna komentuje informácie zo švédskeho portálu Contra Magazin. Podľa neho súčasné švédske politické elity v ošiali antiruskej a genderovej hysterickej politiky nevnímajú aktuálne problémy Švédska, ktoré súvisia s čoraz mohutnejšou migráciou do tejto severskej krajiny. Keďže švédske politické elity sa absolútne netaja svojou proamerickou orientáciou, robia to, čo Američania od nich požadujú, takže sa sústredia najmä na rozširovanie protiruskej hystérie.

Švédsky publicista Michael Steiner v Contra Magazine tvrdí, že Švédsku hrozí množstvo problémov.  Švédi začínajú z rozširovaním svojej armády, pričom do armády berú rovnaký počet mužov a žien. Michael Steiner sa obáva doby, kedy suverenitu multikulturálneho Švédska bude brániť genderovo korektná armáda. Švédski politici poslušne plnia americký príkaz o tom, že je potrebné do obrany vložiť 2 % HDP. Švédsko plní v predstihu NATO štandardy (Švédi dosiaľ nie sú členmi NATO) a samozrejme kupuje americkú výzbroj.

Podľa Michaela Steinera bude Švédsko zvyšovať svoj vojenský rozpočet minimálne až do konca roku 2020. V roku 2035 má v švédskej armáde slúžiť 120 tisíc profesionálnych vojakov. Švédske proamerické elity sa obávajú, že po udalostiach v Gruzínsku, na Kryme a na východe Ukrajiny, Rusko nebude váhať použiť svoju vojenskú silu na presadenie svojich geopolitických plánov aj proti Švédsku.

K švédskym obavám len toľko – švédske politické elity ostentatívne prehliadajú skutočnosť, že v Gruzínsku na americký príkaz zaútočili gruzínske jednotky na ruské mierové zbory. Gruzínske jednotky na príkaz Saakašviliho začali s ostreľovaním osetínskeho územia s cieľom vyprovokovať Rusko. Gruzínci, ktorých na túto provokáciu Američania usilovne pripravovali, očakávali, že Rusi utrpia porážku, prípadne sa ukáže ich neschopnosť situáciu riešiť, čím by sa znova obnovili nepokoje na Kaukaze. Rusko však v 5 dňovej vojne na hlavu porazilo gruzínske jednotky, splnilo strategické ciele a naučilo Saakašviliho prežúvať kravaty.

Rovnako Švédi odmietajú skutočnosť, že na Ukrajine sa pod americkým vedením uskutočnil Majdan – farebná revolúcia, ktorá sa nepodarila Američanom tak ako predpokladali. Doneck a Luhansk odmietajú nelegitímny štátny prevrat iniciovaný v Kyjeve Američanmi, kyjevská chunta na príkaz Američanov útočí na separatistické územia a vraždí najmä civilistov v Donecku, cieľom americkej politiky je čo najviac znepriateliť Rusov a Ukrajincov.  Je zaujímavé, že Švédi a Američania nepriznávajú právo obyvateľov Donecka a Luhanska na samostatnosť, pričom právo Kosova na samostatnosť nespochybňujú a Američania podporujú vojnových zločincov z albánsko-kosovskej UCK, ktorí momentálne tvoria politickú špičku Kosova.

Keďže Rusi vedia o tom, že Američania používajú dvojaké štandardy a beztrestne porušujú medzinárodné zákony – dôkazom čoho je napríklad Sýria, kde sa Američania nachádzajú v rozpore s medzinárodným právom – rozhodli sa neumožniť Američanom získať beztrestne Krym a vybudovať na ňom americkú vojenskú základňu typu Bond Steel, akú vybudovali v Kosove. Na Kryme sa okrem toho uskutočnilo právoplatné referendum, v ktorom obyvatelia uviedli, že si neželajú žiť na Ukrajine a chcú sa stať súčasťou Ruska, takže sa Krym stal súčasťou Ruska a Američania to už nezmenia.

Obavy Švédska Rusi sledujú so záujmom. Švédi a Fíni sú dosiaľ neutrálnymi štátmi, ak sa švédske a fínske proamerické elity aktivizujú natoľko, že presadia členstvo Švédska, prípadne Fínska v NATO, na švédske strategické ciele sa s najväčšou pravdepodobnosťou zamerajú aj ruské bojové rakety. Rusko je pripravené aj na takúto eventualitu vývoja situácie.

Švédi by nemali zabudnúť na to, že v minulosti to boli vždy Švédi, kto útočil na ruské územie či už na Severe, v Pobaltí, alebo na Ukrajine. Švédsky kráľ Karol XII. utrpel vo vojne s ruským cárom Petrom Veľkým drvivú porážku a Rusi zlomili švédske veľmocenské ambície. Rusko nepotrebuje k životu Švédsko, má dosť vlastného arktického územia a takisto k životu nepotrebuje multietnické a genderovo tolerantné prípadne moslimské obyvateľstvo Švédska.

Ruské ponorky severnej flotily, vyzbrojené raketami s jadrovými hlavicami, rozmiestnené v arktických moriach (oblasť s totálnou dominanciou ruských ozbrojených síl)  pri pobreží Ruska dokážu plniť rovnaké strategické ciele, ako prípadné švédske základne, ktoré by Švédi dali k dispozícii NATO.

HSP, 1. 3. 2018, rusvesna