07.8.2017 20:20:55

Veteráni amerických tajných služieb potvrdili, že Rusko sa nemiešalo do prezidentských volieb a citlivé údaje ukradli členovia Clintonovej štábu

Vo Washingtone vybuchla skutočná bomba! Veteráni amerických tajných služieb zverejnili oficiálne memorandum americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, kde poskytli dôkazy, že Rusko sa nemiešalo do priebehu amerických prezidentských volieb.

Veteráni amerických tajných služieb FBI, CIA NSA oficiálne vyhlásili, že citlivé údaje, v „haknutí“ ktorých Senát, Kongres, vedenie Demokratickej strany, mnohí Republikáni a súčasní príslušníci amerických tajných služieb obviňujú ruských hakerov, ukradli samotní členovia Demokratickej strany, členovia volebného štábu Hillary, Clintonovej, teda jej najbližší spolupracovníci.

Profesionáli, veteráni tajných služieb vystúpili s prekvapivým odhalením klamstiev mnohých politikov na najvyššej úrovni a na faktoch dokázali, že súčasný prezident Donald Trump „nespolupracoval“ s Moskvou a Kremeľ sa v žiadnom prípade nemiešal do priebehu amerických prezidentských volieb. Preukázali, že celú kauzu vyrobili predstavitelia „poškodenej strany“ – členovia volebného štábu Hillary Clintonovej.

Bývalí príslušníci amerických tajných služieb, členovia organizácie „Veteráni profesionáli rozviedky za zdravý rozum“ /“Veteran Intelligence Professionals for Sanity (VIPS)“/ na portáli Centra občianskych iniciatív /Center for Citizen Initiatives/ zverejnili memorandum adresované prezidentovi Donaldovi Trumpovi, v ktorom jasne dokazujú, že mýtickí ruskí hakeri nemajú nič spoločné s „lúpežou“ a „nehakli“ servery Demokratickej strany.

Toto memorandum zverejnili aj mnohé americké médiá, ako napríklad, Consortiumnews, na portáli ktorého uvádzame pre našich čitateľov celý text memoranda. Z tohto rozsiahleho listu v tomto článku vyberáme iba tie najpodstatnejšie veci. Už v samotnom úvode veteráni rozviedky uvádzajú, že všetky „dôkazy“ o tom, že servery Demokratickej strany 5. júla 2016 „hakli“ ruskí hakeri, je čistá lož a výmysel. Poukazujú na podstatu veci: súbory z počítačov Demokratickej strany neboli „haknuté“, ale stiahnuté. Teda to hackeri neurobili na diaľku, ale niekto tieto súbory stiahol priamo z počítača, podľa všetkého, na bežné USB-čko.

Opierajú sa o dostupné informácie a výsledky vlastného vyšetrovania – profesionáli rozviedky určite vedia, ako sa to robí. Prízvukujú, že inkriminované súbory sťahovali s rýchlosťou 22 megabajtov za sekundu, čo je absolútne nemožné pri „hakovaní“ na diaľku. Teda „mýtický ruský haker“ mal sedieť v miestnosti volebného štábu Hillary Clintonovej a sťahovať informácie priamo z počítača volebného štábu Demokratickej strany.

Dokonca uvádzajú, že údaje podobným spôsobom boli „haknuté“ dva razy a údaje z prvej „várky“ onedlho boli zverejnené na WikiLeaks. Pripomínajú, že po tomto škandále, citlivé údaje niekto spracoval, čo zjavne dokazuje, že tieto údaje boli sfalzifikované. Veteráni rozviedky urobili jednoznačný záver: „krádež“ údajov uskutočnili dvaja odlišní ľudia, ale obaja pracovali vo volebnom štábe Hillary Clintonovej.

Podľa všetkého, prvé „haknutie“ nemalo nič spoločné s pokusom zorganizovať rusko-americký škandál a očierniť konkurenta – Republikána – Donalda Trumpa. Vtedy ešte išlo o vnútrostranícky boj a cieľom podvrhu a falzifikácie bol vtedajší súper Hillary Clintonovej v „rodnej“ Demokratickej strane Bernie Sanders. Po vypuknutí škandálom s „krádežou“ citlivých údajov zo servera Demokratickej strany ďalší „haker“ sa pokúsil hodiť vínu na „klasického vinníka“ a preložiť celú vinu na mýtického ruského hackera a priameho konkurenta Clintonovej v boji o prezidentské kreslo – Donalda Trumpa.

Memorandum agentov tajných služieb v zálohe môže značne zamotať alebo naopak vyjasniť celú situáciu, a namiesto mýtického ruského hakera objaviť konečne skutočného vinníka škandálu. Teraz je otázne, ako sa zachová Donald Trump. Má v rukách nečakané eso a prípadné nové, aspoň o niečo objektívnejšie vyšetrovanie môže ukázať, aká je pravda.

Prvé reakcie ruských analytikov a médií na memorandum amerických veteránov tajných služieb sú dosť zdržanlivé. Napriek tomu, že nik nespochybňuje informácie, ktoré veteráni rozviedky uviedli vo svojom liste, všetci poukazujú na to, že všetko záleží na tom, či Trump dokáže zariadiť objektívne vyšetrovanie alebo mu to nedovolia.

Prízvukujú, že celá rusofobná kampaň, ktorá sa opierala o tieto dva prípady „haknutia“ počítačov Demokratickej strany, v prípade seriózneho vyšetrovania padne ako domček z kariet. Ruské médiá zdôrazňujú, že po prvý raz príslušníci tajných služieb pomohli Donaldovi Trumpovi a odhalili sprisahanie voči Rusku a klamstvá súčasnej americkej elity. To, že to urobili veteráni, agenti v zálohe… Nuž, keď aspoň veteráni konečne zobrali rozum do hrsti a dokonca apelujú na zdravý rozum, nebolo by od veci, keby si konečne rozum do hrsti zobrali aj súčasní príslušníci amerických tajných služieb, ako aj mnohí americkí politici.

Eugen Rusnák

hlavnespravy.sk, 7. 8. 2017