08.10.2021 16:22:50

Vernisáž výstavy fotografických dokumentov „Nedá sa zabudnúť“

V strede nová riaditeľka Ruského domu v Bratislave Elena Epishina
V strede nová riaditeľka Ruského domu v Bratislave Elena Epishina
(foto: rcvkba.sk)


Dňa 27. septembra 2021 sa v rámci spomienkových podujatí venovaných Medzinárodnému dňu pamäti obetí fašizmu, uskutočnila vernisáž výstavy fotografických dokumentov „Nedá sa zabudnúť“.Stalo sa tak v sídle Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Bratislave. Na otváracom ceremoniáli bol veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike Igor Bratčikov, riaditeľka Ruského domu v Bratislave Elena Epishina, prezidentka Slovenskej asociácie absolventov sovietskych a ruských univerzít PhDr. Ľubica Blašková, Mudr. Pavol Dubček, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a Klubu vojenskej histórie z Nitry, zástupcovia diplomatického zboru a médií. 

Výstavu pripravila Ruská historická spoločnosť, Nadácia Dejiny vlasti“ a Federálna archívna agentúra. Predstavuje listinné dokumentárne dôkazy o zločinoch nacistického režimu a materiály vypovedajúce o procesoch s fašistickými zločincami. 

Expozíciu si môžete pozrieť od 27. septembra do 17. októbra 2021 v zasadacej sieni Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Bratislave, na adrese: Štúrova ul.č. 8.


Ruský dom v Bratislave