04.8.2012 10:55:06

V Európe sa začínajú predávať lístky na ruské železnice

Od októbra 2010 na vnútroštátnu i na medzinárodnú prepravu. Oznámil to viceprezident ruských železničných (RŽD) dráh Michail Akulov, napísala RIA Novosti. Donedávna si Európania mohli tieto lístky zadovážiť len cez internet.
Lístky sa budú podľa Akulova predávať vo všetkých výdajniach európskych staníc. Vďaka projektu Euronet ruské železnice tiež získali možnosť predaja lístkov na 15 tisíc predajných bodoch po celom svete. Daný projekt je realizovaný spoločne s francúzskymi železnicami s pomocou systémov – Hermes a Euronet.
23. septembra otvoria RŽD novú medzinárodnú trasu medzi Moskvou a Nice. V tento deň budú v Nice tiež podpísané dohody o predaji cestovných lístkov RŽD v Európe. Paralelne s tým sa budú vo výdajniach Federálnej cestovnej spoločnosti v Moskve a v Sankt-Peterburgu dať získať lístky na európske železničné trate, konkrétne na trate Paríž – Londýn, Paríž – Barcelona a na mnohé ďalšie.
Momentálne má RŽD už fungujúce neprestupné vagóny do Budapešti, do Záhrebu, do Belehradu, do Prahy, do Bratislavy, do Benátok a do radu ďalších európskych miest. V septembri budú RŽD spájať vlaky Moskva – Praha a Moskva – Varšava.
Lenta.ru 8. september 2010