04.8.2012 10:55:06

Tvorca „Terminátora“ nakrúti nového Alexandra Nevského

Hollywoodsky producent Andrew Vajna, ktorý má v kolekcii také úspešné filmy ako Terminátor, Rambo – prvá krv, či Smrtonosná pasca si predsavzal nakrútiť súčasnú verziu filmu Sergeja Ejzenštejna „Alexander Nevský“.
Prezradil to v nedeľu 2. mája počas Sankt Peterburgského medzinárodného filmového sympózia. Život Alexandra Nevského už vraj odsledoval po stopách Ejzenštejna a myslí si, že história o hrdinstvách veľkého kniežaťa by mohla byť zaujímavá pre divákov nielen v Rusku, ale na celom svete.
Arťom Baloban z utro.ru píše, že producent tiež nezakrýval svoj osobitný vzťah k „našej krajine“. Priznal sa, že v minulosti chcel nakrútiť film o Stalingrade a že teraz chce vytvoriť dielo o Ferencovi Lisztovi (zaujímavé, že utro.ru ho považuje za rakúskeho a nie tak, ako je to správne, za uhorského skladateľa – poznámka –vmi-) a že nie je proti aby sa do projektu zapojili aj ruskí filmári.
Mimochodom, v Sankt Peterburgu sa objavil aj Antonio Banderas (utro.ru ho nazvalo „prvým machom Hollyvoodu) a ten zase verejne vyhlásil, že podľa neho je najlepším filmom o vojne „Chod a pozeraj sa!“ od Elema Klimova.
Utro.ru, 2. máj 2010