04.8.2012 10:55:06

Tretie najnervóznejšie sú Rusky

Spoločnosť Nielsen, študujúca spotrebiteľské slabosti žien, uskutočnila výskum v 21 krajinách a zisťovala kde žijú najvystresovanejšie ženy.
Ukázalo sa, že tie najnervóznejšie sú v Indii. 87 percent Indiek vyhlásilo, že „väčšiu časť života prežijú v stresoch“, 82 percent z nich sa pri tom sťažovalo na neustálu únavu. Na druhom mieste sú Mexičanky – stresom trpí 74 percent. Tretie najnervóznejšie sú Rusky – 69 percent. Do prvej pätice sa „prebojovali“ aj Brazílčanky (67 percent) a Španielky (66 percent).
Výskum odhalil, že vyše 50 percent žien, nachádzajúcich sa v stave permanentného stresu, žije aj vo Francúzsku, v Južnej Afrike, v Taliansku, v Turecku, vo Veľkej Británii, v USA, v Japonsku, v Kanade, v Austrálii a v Číne. Naopak najpokojnejšie sú ženy z Južnej Kórey (45 percent), z Malajzie (44 percent) a zo Švédska (44 percent).
Analýza sa zamerala aj na zistenie na čo prednostne ženy utrácajú. V rozvojových krajinách je to predovšetkým na odev, na kozmetiku a na potraviny. Vo vyspelých na dovolenku, na investície a na úhradu dlhov.
Výskumníci sa zamerali aj na zistenie, ktorým informačným zdrojom ženy najviac dôverujú?
Najspoľahlivejším informačným zdrojom o nových tovaroch a produktoch je „jedna baba povedala“. Vyše 70 percent žien vo vyspelých a vyše 80 percent v rozvojových krajinách nakupujú pod vplyvom názorov priateliek.
Ženy dôverujú aj televíznej reklame. Internet nemá takú dôveru, hoci sociálne siete ženy využívajú aktívnejšie ako muži. V porovnaní s mužmi sa ženy o 28 percent viac venujú telefonovaniu cez mobil a o 14 percent viac zasielajú „sms“-iek.
RIA Novosti, 13. júl 2011