14.3.2023 20:31:08

Tomáš Dugovič: Matovič začal robiť to, čo mu ide najlepšie. Môže uspieť

Matovič (chrbtom) v Michalovciach (13.3.2023)
Matovič (chrbtom) v Michalovciach (13.3.2023)
(foto: Facebook/Michal Šipoš)


Expremiér Igor Matovič spustil v Michalovciach predvolebnú kampaň. A to spôsobom, v ktorom najviac vyniká. Ak však jeho stratégia čo i len čiastočne uspeje, nebude to iba zásluhou jeho talentu. (standard.sk)Poslanec Igor Matovič v pondelok večer absolvoval netradičnú dvojhodinovú diskusiu tvárou v tvár občanom v Michalovciach.

Hoci na prvý pohľad mohla pôsobiť ako samoúčelné vymedzenie sa voči donedávna vlastným ministrom obrany a zahraničných vecí, ktorí na rovnakom meste diskutovali pred niekoľkými dňami, táto interpretácia je mylná.

Šéf OĽaNO totiž na východnom Slovensku v skutočnosti odštartoval ostrú fázu predvolebnej kampane. V podobe, v ktorej bol odjakživa majstrom. Hovoríme o účasti priamo v teréne, rétorike zameranej na prvú signálnu a nastavenú proti elitám akéhokoľvek odtieňa.


Zvyšok textu nájdete na Štandarde.


Pozn. red. SRS: Tomáš Dugovič v komentári ďalej uviedol, ako Matovičovi pomohlo vyhrať posledné voľby video spred Počiatkovej vily vo Francúzsku a pomenoval nové kúsky, ktorým sa bývalý premiér priučil. Autor si všíma, že značná časť voličov má mizernú pamäť a preto Matovič stále nie je politickou mŕtvolou. Naopak, ak v septembri uspeje, opäť sa na ňom priživia atlantisti a progresívci.Tomáš Dugovič