17.9.2022 22:59:44

Taraba po vyhláseniach von der Leyenovej na adresu Ruska: Súvislosti ťažko táto hlupaňa pochopí

Ursula von der Leyenová
Ursula von der Leyenová
(foto: Twitter)


Poslanec Tomáš Taraba (Život-NS) sa pozastavil nad tým, že sa Ursula von der Leyenová v európskom parlamente vysmievala Rusom, zatiaľ čo európski podnikatelia idú do kolien kvôli krokom EÚ. (vasevec.parlamentnilisty.cz)Kým sa Uršula v európskom parlamente vysmievala Rusom, že vďaka sankciám sú nútení vyberať čipy z pračiek a sušičiek, nemecký priemysel zverejnil, že 90% podnikov sa obáva v dôsledku vysokých cien vstupov z politiky sankcií bankrotu a 25% podnikov chce výrobu preniesť mimo Európu. Ak padne na kolená nemecký priemysel, ktorý ťahá celú Európu, padne na kolená európska priemyselná produkcia,” upozorňuje Taraba.

Dodáva, že šéf Volkswagenu upozornil, že v Európe sa začína rozpad desaťročia tvorených subdodávateľských vzťahov, ktoré boli najväčšou konkurenčnou výhodou Európy. Najväčšie nemecké hlinikárne zavreli výrobu v Nemecku rovnako ako Slovalco a produkciu budú dovážať mimo EÚ. Tesla pozastavila spustenie najväčšej investície na výrobu autobatérií v Európe. A to je len vrchol ľadovca.

Tieto súvislosti však ťažko táto hlupaňa pochopí a preto je na voličoch, aby tak ako Švédi a onedlho Taliani, týchto politikov odstavili od funkcií, pretože oni prinášajú len úpadok a rozklad,” konštatuje v závere komentára Taraba.hlavnespravy.sk