01.3.2018 19:29:49

Šojgu nazval atómový dáždnik USA „deravým“

 

Rusko skonštruovalo moderné a svet predstihujúce, v niektorých prípadoch o desaťročia, zbrane, vyhlásil minister obrany Sergej Šojgu, komentujúc posolstvo Vladimíra Putina federálnemu zhromaždeniu.

 

„Považujem to za jedno z najdôležitejších posolstiev za všetky roky, v každom prípade v časti týkajúcej sa ozbrojených síl, ministerstva obrany a bezpečnosti štátu. V tomto posolstve je založené veľmi mnoho i pre našich západných partnerov a kolegov, a aj, samozrejme, pre náš štát. V Rusko boli skonštruované úplne najmodernejšie a iných na mnohé roky a v osobitných prípadoch na desaťročia predstihujúce zbrane,“ cituje Sergeja Šojgu RIA Novosti.

„Dáždnik“ USA nazval „deravým“. „To, čo sa dnes buduje v Poľsku a v Rumunsku, čo sa buduje na Aljaške a čo sa predpokladá vybudovať v južnej Kórei a v Japonsku, vychádza to, že tento „dáždnik“ protiraketovej obrany je „deravý“. Nechápem načo a za aké peniaze si majú tento „dáždnik“ teraz nakupovať,“ vyhlásil Šojgu.

Ruský minister obrany podtrhol, že toto všetko umožní Rusku zabezpečiť zaručenú bezpečnosť a suverenitu vpred na mnohé desaťročia a zároveň mu to umožní vyhnúť sa zaťahovaniu ho zo štátov NATO do pretekov v zbrojení.

Podľa vz.ru, 1. 3. 2018