06.9.2017 19:50:55

Slovenský strelec a slovenská pištoľ – kombinácia, ktorá znamená svetový úspech

V dňoch 27. augusta 2017 až 3. septembra 2017 sa vo francúzskom Châteauroux uskutočnili majstrovstvá sveta v športovej streľbe podľa pravidiel IPSC. Podujatia sa zúčastnilo celkovo 1506 strelcov zo 76 krajín sveta. Nakoľko ide o súťaž v dynamickej streľbe, strelci riešili celkovo 30 situácií rozdelených do piatich skupín, pričom každá skupina tematicky reprezentovala jeden kontinent.

Medzi 487 súťažiacimi vo svojej divízii (Production) zažiaril slovenský strelec Ján Pálka, ktorý v kategórii senior získal najcennejší, zlatý, kov. Divízia Production sa vyznačuje tým, že sa strieľa z pištolí bez výraznejších úprav, teda tak ako vyšli z továrne.

Ján Pálka už niekoľko rokov strieľa s pištoľou X-calibur od slovenského výrobcu, spoločnosti GRAND POWER s.r.o. zo Slovenskej Ľupče. Pálka sám sa veľkou mierou pričinil o vylepšovanie dizajnov spoločnosti a jeho rozsiahle skúsenosti ako športového strelca sú premietnuté do takmer všetkých športových, ale i civilných a služobných modelov, čo len podčiarkuje úzke väzby medzi spoločnosťou a športovými strelcami.

Pištoľ X-calibur v kalibri 9×19 je vlajkovou loďou spoločnosti GRAND POWER a používajú ho športoví strelci z celého sveta, treba povedať, že s úspechom, nakoľko X-calibur vystrieľal už nejedno víťazstvo. Napriek tomu, že spoločnosť GRAND POWER produkuje zbrane schopné zaradiť sa medzi svetovú špičku v dynamickej streľbe, kde sú na zbrane kladené nesmierne nároky čo do presnosti, spoľahlivosti i trvácnosti, výrobky GRAND POWER nie sú dosť dobré slovenským ozbrojeným zložkám, ktoré nakúpili pod taktovkou ministerstva vnútra zbrane dvojice zahraničných výrobcov, ktorým víťazstvo v tendri zázračne vyveštil minister vnútra Róbert Kaliňák dávno pred jeho vyhlásením.

hlavnespravy.sk, 6. 9. 2017