04.8.2012 10:55:06

Privítali sme bieloruského hosťa

Vo štvrtok 27. septembra sme program klubového stretnutia Arbat-u zasvätili situácii v Bielorusku, pretože sme sa stretli so šéfredaktorom bieloruského časopisu „Nový čas“ Aľaxejom Karoľom.
O čom bola naša diskusia? Samozrejme, že aj o politike, o situácii u nás i v Bielorusku. My sme sa nášho hosťa pýtali na bieloruské pomery, on zase na tie naše. A poviem otvorene, nie vo všetkom sme mu politicky dali za pravdu, a myslím, že Aľaxej Karoľ od nás odchádzal s rovnakými pocitmi. Iné to bolo keď sme skladali poklonu bieloruskej pohostinnosti, bieloruskému zmyslu pre poriadok, kultúre správania a, samozrejme, príťažlivosti bieloruských žien.
x x x
Nový čas, ktorý Aľaxej Karoľ ako šéfredaktor riadi, má náklad asi 7 tisíc kusov. Na porovnanie, ide o množstvo akoby oslovoval cca 3,5 tisíca Slovákov. Bielorusko má totiž vyše 10 miliónov obyvateľov.
Ďalšie dva väčšie opozičné bieloruské tituly majú podľa neho náklad po cca 20 tisíc kusov. Znamená to, že v Bielorusku sa o opozičné myšlienky aktívne zaujíma asi 50 tisíc ľudí.
Vladimír Mikunda

P1050734.JPG P1050734.JPGP1050734.JPG