04.8.2012 10:55:06

Pozvánka na koncert

Dovoľte, aby sme Vás srdečne pozvali na jedinečné vystúpenie ruského súbor piesní

SOLNCEVOROT – SLNOVRAT.

Uskutoční sa dňa 2. 9. 2011, teda v piatok podvečer, o 17.30 hod.

Miesto koncertu : nádvorie ZICHYHO PALÁCA, Ventúrska ul. č. 9 Bratislava

Organizátori: RCVK Bratislava a Miestny úrad mestskej časti Bratislava - Staré Mesto

x x x

Súbor SOLNCEVOROT – SLNOVRAT z VOLOGDY Vás svojím koncertným programom doslova uchváti, nadchne, očarí. Doprajte sebe, svojím blízkym, priateľom a známym, ktorých tiež pozvite, nezabudnuteľný zážitok.


SOLNCEVOROT – SLNOVRAT vznikol na pôde Vologodskej štátnej filharmónie na prelome rokov 2006- 2007. Za takmer päť rokov svojej umeleckej činnosti sa už stihol výrazne zapísať do povedomia nielen mesta Vologdy, či celého Vologodského kraja, ale aj Moskvy a Ruska.
SLNOVRAT má za sebou už aj bohatú činnosť v zahraničí. Pravidelne pozývajú tento kvalitný súbor na mnohé prestížne zahraničné prehliadky a festivaly.
Členovia súboru sú majstri svojho umenia, ktorí sa usilujú vo svojej interpretačnej činnosti prezentovať, ochraňovať a uchovávať to najlepšie z piesňového bohatstva Vologodského kraja, ako aj celého severo-západného Ruska.
Súbor má celoročne bohatý koncertný program, o čom svedčí aj skutočnosť, že absolvujú viac ako sto vystúpení za sezónu.

V rokoch 2009-2010 zaznamenali veľký úspech na Medzinárodnom festivale Dni slovanského dedičstva, ktorý bol vo Varšave, ako aj na festivale Dni Rossiji.

SOLNCEVOROT má v repertoári najkrajšie ruské piesne, ktoré sa zachovali a v ich originálnej interpretácii, s rezonanciou na krásu hlasov, v sprievode typických ruských hudobných nástrojov, medzi ktorými prirodzene nechýba balalajka, ponúkajú svojím priaznivcom a všetkým záujemcov v Rusku i v zahraničí, jedinečný umelecký a vzhľadom na národné kroje v ktorých vystupujú, aj nezabudnuteľný estetický zážitok.

SOLNCEVOROT je v týchto dňoch, na pozvanie Ruského kultúrneho centra, na Slovensku.

Dňa 29. 8. 2011 sa s veľkým úspechom predstavili v kultúrnom programe, ktorý bol súčasťou osláv 67. výročia SNP v Banskej Bystrici. Slová uznania na ich vystúpenie vyslovil osobne na podujatí aj prezident SR pán Ivan Gašparovič.

30. 8. 2011 ich s nadšením privítalo mesto KRUPINA. Riaditeľ tamojšieho Kultúrneho centra a Múzea Andreja Sládkoviča pán Ján ALAKŠA uviedol Solncevorot v Krupinskom amfiteátri na koncerte, ktorý mal veľký úspech

31. 8. 2011 sa tento jedinečný ruský súbor prezentuje spolu so slovenským zoskupením Novomestský folklór, na spoločnom koncerte v Piešťanoch, v tamojšom Hudobnom pavilóne HARMONY.

Záver hosťovania súboru SOLNCEVOROT na Slovensku vyvrcholí avizovaným vystúpením V ZICHYHO PALÁCI V BRATISLAVE.

Tešíme sa na stretnutie s Vami, na koncerte,
v piatok, 2. 9. 2011 o 17.30 hod. v Zichyho paláci.