03.11.2021 12:27:42

Ohlupovanie mládeže pokračuje, alebo stane sa teraz z Gréty Thunbergovej populárna „eko” speváčka?

Švédska aktivistka
Švédska aktivistka
(foto: TASR/AP-Erik Simander/TT via AP)


Známa švédska klimatická aktivistka Gréta Thunbergová bola medzi stovkami ľudí v Glasgowskom Festival Parku, ktorí demonštrovali proti nedostatočnej činnosti svetových lídrov pri riešení klimatickej krízy. (HSP)Zdá sa, že si aktivistka si svoju návštevu Glasgowa na konferencii Cop26 užívala, pretože ju videli, ako sa pripojila k demonštrantom a zaspievala „You can shove your climate crisis up your a**e” (v preklade „klimatickú krízu si môžete strčiť do z*dku”).

Moment, keď Gréta spievala (kliknúť TU) nakrútil „náhodou” jeden z účastníkov a neskôr ho zdieľala 18-ročná aktivistka, ktorá k tweetu pripísala: „Keď v Škótsku…“

Gréta Thunbergová sa teda pomaly začína meniť na spevácku pop hviezdu. Už pred dvoma týždňami  „prekvapila” dav spevom a tancom na klimatickom koncerte vo švédskom Štokholme, kde Gréta zaspievala pieseň od britského speváka Ricka Astleyho. Never Gonna Give You Up. A aby bolo dielo dokonalé, podporila pred vreštiacim publikom svoj pevecký výkon aj tancom.

Vystúpenie sa udialo na Climate Live koncerte organizovanom klimatickou neziskovkou a ako sa dalo očakávať dav bol z jej vystúpenia vo vytržení.

Organizácia Climate Live neskôr zdieľala zábery tínedžerskej aktivistky tancujúcej na pódiu na svojom Instagrame.

Všetci záujemcovia nastávajúcej spievajúcej a tancujúcej „eko pop hviezdy” si môžu video pozrieť samozrejme aj na Youtube (kliknúť SEM).

Treba podotknúť, že prejav samotnej Gréty má od hviezdnej kvality veľmi ďaleko a to napriek tomu, že je jej matka operná speváčka, otec herec a sestra spieva populárnu hudbu.

O kvalitu spevu tu však zrejme nejde. Prípad Gréty podáva len pekný príklad toho, ako cielená kampaň za pomoci skorumpovaných médií môže urobiť hviezdu prakticky z každého a ako sa dá pomocou jednoduchých mediálnych trikov „ohlúpnuť” celá mladá generácia.


Andrea Lopatková (HSP)