06.7.2021 15:12:00

Odpočítavanie času do štartu Medzinárodného kongresu matematikov sa začína 6. júla

Emblém MKM 2022
Emblém MKM 2022
(foto: student.ispu.ru)


Medzinárodný kongres matematikov sa bude konať v Petrohrade od 6. do 14. júla 2022.Medzinárodný kongres matematikov (MKM) je najvýznamnejšie stretnutie v oblasti fundamentálnej a aplikovanej matematiky na svete a jeden z najstarších vedeckých kongresov. Prvý MKM sa konal v r. 1897 v Zürichu vo Švajčiarsku. Každé 4 roky Medzinárodná matematická únia (MMÚ) organizuje MKM v súčinnosti s Miestnym organizačným výborom (MOV) hostiteľskej krajiny. MMÚ považuje organizovanie MKM za najdôležitejší segment svojej činnosti.

Júl je najlepší čas na návštevu Petrohradu – mesta s výnimočnou architektúroua bohatými kultúrnymi tradíciami. Známe petrohradské biele noci ponúknu účastníkom MKM jedinečnú možnosť zoznámiť sa s mestom a vychutnať si jeho atmosféru a pritom nevynechávať prednášky.

Miestom konania MKM 2022 bude kongresové a výstavné centrum Expoforum. Tento ultramoderný komplex bol otvorený v r. 2014 a hostí také významné podujatia ako Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum.

Program MKM zahŕňa široké spektrum podujatí vrátane prednášok, panelových diskusií, verejných prednášok, vzdelávacích podujatí pre širokú verejnosť, krátkych správ, panelových prezentácií a mnohé iné.

Kalendár podujatí je v procese tvorby, registrácia na Medzinárodný kongres matematikov je už otvorená a dostupná na webstránke ism2022.org.

6. júla 2021 sa v Petrohrade uskutoční slávnostná ceremónia Rok do Kongresu – odpočítavanie času. Pracovná skupina organizačného výboru, Vzdelávacie centrum Sírius, Moskovské centrum stáleho matematického vzdelávania a Centrum pedagogického majstrovstva zorganizujú online olympiádu z matematiky. Cieľom podujatia je popularizácia matematických vedomostí a pritiahnutie pozornosti k samotnému kongresu. Cieľovou skupinou olympiády sú žiaci, študenti, učitelia a všetci tí, ktorí sa zaujímajú o matematiku.

Súťaž prebehne od 10:00 do 22:00 moskovského času. Čas na riešenie úloh nie je obmedzený, príklady môžete riešiť hocikedy v rámci daného intervalu. Pre účasť na olympiáde je potrebná registrácia, ktorá je prístupná na https://reg.olimpiada.ru/login/.

Priamy prenos z ceremónie môžete sledovať na webstránke: ism2022.org


Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave