22.7.2017 21:41:19

Nový šéf RTVS, Jaroslav Rezník: Je potrebná zmena. Havran volá do relácie len svojich kamarátov s rovnakým názorom

Koniec Havrana? Novozvolený generálny riaditeľ RTVS, Jaroslav Rezník, ktorý nastúpi na svoj post už v auguste, skritizoval kontroverzného moderátora Michala Havrana. Nepáči sa mu, že tento extrémne ľavicový moderátor pozýva do relácie len svojich kamarátov s rovnakými názormi. 

Druhé kolo voľby  generálneho riaditeľa RTVS sa konalo 20. júna v pléne NR SR.  Za Jaroslava Rezníka hlasovalo až 95 poslancov. Okrem vládnych poslancov za strany SMER, SNS a Most-Híd ho podporili aj opoziční poslanci za Kotlebovu ĽSNS, za čo boli kritizovaní stranami, OĽANO, SAS a Sme Rodina, ktorí hlasovali za dosluhujúceho šéfa RTVS, Václava Miku.

Mika bol však pre ľudí s tradičnými hodnotami neprijateľný. Pod jeho vedením sa javilo spravodajstvo RTVS extrémne liberálne, tendenčné a neobjektívne. Za Mikovho šéfovania vzišli aj také “hviezdy” ako Michal Havran, ktorý uráža Ľudovíta Štúra, či iných významných slovenských dejateľov.

Už spomínaný Havran sa hneď stal terčom kritiky od nového generálneho riaditeľa, Jaroslava Rezníka. Prekáža mu najmä to, že Havran nepozýva hostí s rozdielnym svetonázorom, ako to robil kedysi:

“V poslednom čase mám pocit, že si zavolá pár kamarátov, ktorí majú na vec rovnaký názor,” povedal Rezník v rozhovore pre Plus 7 dní.

Jaroslav Rezník  však kontroverzného moderátora zatiaľ neplánuje vyhodiť. Havran to podľa neho zrejme sám už nezvláda, chce mu preto ponúknuť tím spolupracovníkov. Tí by mali “nájsť aj iných reprezentantov iných demokratických hodnôt, aby dostali priestor v rovnako zaujímavom formáte.”

hlavnespravy.sk, 22. 7. 2017