03.5.2015 00:36:41

Nočných vlkov sme vítali, ako sa patrí! Slavín takú masu ľudí zažil naposledy za socializmu

Aj my sme tu boli
Aj my sme tu boli
(foto: -vmi-)

 

Na Slovensku je to už prirodzené. Ak chcete čo najviac eliminovať výmysly, klamstvá a zamlčiavanie, tak si musíte zadovážiť čo najviac slovenských médií. Pretože, aspoň zatiaľ, všetky koordinovane prekrývať realitu ešte nevedia.

 

Každý, kto bol svedkom sobotného (2. 5. 2015) kladenia vencov na Slavíne ruskými motorkármi musí súhlasiť, že čo sa týka odhadu počtov prítomných, tak najslabšie je na tom denník Pravda (hovoril o troch stovkách, pričom zradilo ho vlastné foto), potom Správy RTVS, TASR, ktoré uviedli niečo im verejnoprávne príznačné, čiže nekonkrétne - „niekoľko stovák“. 

No nielen počet bol na Slavíne dôležitý. Obrovský signál vyslala atmosféra, ktorú sa ako čert kríža báli popísať (okrem Pravdy a SME) takmer všetci. A pritom sme tu videli vítanie chlebom, soľou a niekoľkonásobným potleskom, ďalej spontánne niekoľkonásobné a opakované skandovanie Rossija, Rossija... spontánny spev sovietskej  hymny (nie všetci Slováci totiž poznajú slová súčasnej ruskej) a mnohé iné prejavy, ktoré mali v sebe nielen náboj úcty k osloboditeľom, ale aj vzdoru voči tým, ktorí sa ich pamiatku snažia u nás neustále špiniť.

Pochopiteľne, že SME si tiež muselo aspoň trochu zadrapnúť a tak nazvalo ruských bikerov motorkárskym gangom. SITA sa od tejto atmosféry tak trocha dištancovala pretože sa odvážila uviesť len, že na Slavín sa „prišli pozrieť aj Bratislavčania, pričom niektorí kolónu vítali“.

Verejnoprávna RTVS sa už dlho otvorene a okato zahráva s občanmi Slovenskej republiky, z daní a koncesionárskych poplatkov ktorých žije, pretože im ponúka skladbu spravodajstva ako za čias Ríma – chlieb a hry. Stačí si pozrieť koľko priestoru venovali Správy RTVS tejto top slovenskej sobotnej udalosti a koľko sa venovali a do akých podrobnosti „liezli“ pri nasledujúcom príspevku o prírastku anglického vojvodského páru. Pán riaditeľ Mika, vy naozaj vedome tvoríte dramaturgiu Správ RTVS na IQ „ovčana“?

Vladimír Mikunda