16.9.2018 22:26:38

Náš člen komunikuje s RTVS

Vážený pán riaditeľ, rád by som  sa dozvedel ako si Vaše a naše média pripomenú 80-te výročie podpísania Mníchovskej dohody z 30. 09. 1938.

Po tejto dohode došlo k rozpadu 1. Československej republiky a nasledovali celosvetové jatky, ktoré poznačili milióny obyvateľov nielen vtedajšej Československej republiky. Výročie okupácie z roku 1968 ste si pripomínali denne i sto krát na každom programe i v rádiách. Človek sa pomaly bál otvoriť chladničku, aby z nej nedajbože nevypadol nejaký ruský okupant.

Pri pohľade do programu STV v mesiaci september som nič nezaregistroval , čo by sa týkalo tohto výročia. Tak, ako sa vo Vašich médiách zabudlo na 1. september - začiatok II. svetovej vojny, tak asi zabudnete aj na toto výročie. A potom sa človek len utvrdí v tom, že dejiny píšu víťazí, či dneska naši kolonizátori .

Veď pravda, láska, spravodlivosť a sloboda atribúty novembra ostali asi len pre nás - hlupákov. 

Nečakám na odpoveď. Veď som len pán NIKTO.

Ladislav Hvižďák, Sobrance

 

Odpoveď z RTVS

Dobrý deň, pán Hvižďák,

ďakujeme Vám za email a záujem o vysielanie RTVS. Samozrejme, RTVS nezabúda ani na túto historickú udalosť, ktorú pre našich divákov a poslucháčov spracovala z odborného hľadiska. Dvojka už vo štvrtok 6. septembra odvysielala jednu z diskusií SK Dejiny na túto tému. Druhá diskusná relácia SK Dejiny, rovnako o tejto problematike, pôjde na Dvojke dnes o 22:25. Rádio Slovensko odvysiela na tému Mníchovskej dohody v nedeľu 30. septembra takmer hodinový fíčer.

 

S pozdravom

Erika Rusnáková
Hovorkyňa RTVS

Sekcia generálneho riaditeľa

redakcia