18.2.2015 10:24:44

Marine Le Pen vyzvala EÚ priznať Krym ruským

Prezidentka národného frontu Francúzska Marine Len Pen v rozhovore pre poľský titul Do Rzecy v pondelok 16. februára vyzvala, že francúzske úrady musia oficiálne uznať pripojenie Krymu k Rusku. Podľa portálu sieťovej vojny Rossija-3 líderka francúzskych národniarov pri tom poznamenala, že Rusko je prirodzeným spojencom Európy, kým  štáty EÚ sú "pešiakmi v hre za sféry vplyvu medzi USA a Ruskom".

 

 

 

 

"Západ od samého začiatku tohto konfliktu narobil veľa chýb. Pri rozhovoroch o asociačnej dohode s Kyjevom bolo treba za rokovací stôl pozývať aj Rusko. Vylúčenie Moskvy z týchto rozhovorov znamená odmietanie histórie, odmietanie koreňov ukrajinského národa.

 

Myslím, že francúzska vláda musí priznať pripojenie Krymu. Podľa mňa, inej cesty niet. Navyše sa to udialo v čase, kedy sa moc v Kyjeve zmenila nezákonným spôsobom. Mali sme do činenia s prevratom. Neonacistickí bojovníci zorganizovali na Ukrajine revolúciu, zhodili zákonnú vládu. To sa dalo čakať. A národ, žijúci v strachu, sa hodil donáručia tej krajiny, odkiaľ vzišiel, pretože, ako viete, Krym bol súčasťou Ukrajiny len 60 rokov.

 

Európske štáty sú teraz preplnené falošnou propagandou. V Bruseli si myslia, že súčasné ukrajinské úrady majú právo strieľať do svojho ľudu. Pritom sa však na vojnu s bojovníkmi v Sýrii nazerá ako na "strieľanie vlastného národa".

 

Rusko je prirodzeným spojencom Európy, no jej vzťah k nemu je horší, ako za čias Sovietskeho zväzu. Západné médiá nazývajú Vladimíra Putina "diktátorom". Existuje určitý nesúlad v tom, ako sa francúzski lídri plazia pred kráľmi Saudskej Arábie, no pritom Putina neverjne nazývajú "diktátorom".

 

Rusko je veľká krajina, je to veľký národ, s ktorým má Európa veľa spoločných strategických záujmov. S Ruskom treba komunikovať", - vysvetlila svoju pozíciu Marine Le Pen.

 

 

 

Poznámka redakcie:

V tejto súvislosti si treba všimnúť aj slovenskú dvojtvárnosť lebo jediný, kto sa u nás verejne zastal legálneho prezidenta Ukrajiny, okrem predstaviteľov našej spoločnosti, bol Marián Kotleba. Slovenskí pštrosí "demokrati" ak treba robiť stiahnu uši len aby od kohosi po nich nedostali. A tak v OSN prejavili svoj zásadový dvojtvárny a falošný postoj a pri rezolúcii odsudzujúcej neofašizmus sa stiahli a zdržali sa hlasovania.

 

Podľa evrazia.org, 17. február 2015