31.5.2017 16:03:21

Mainstreamoví novinári počas migračnej krízy zamlčiavali fakty, ľudia preto prechádzajú k alternatívnym médiám

Mainstreamoví novinári počas migračnej krízy zamlčiavali fakty, ovplyvňovali verejnú mienku a skresľovali realitu. Tvrdí to komentátorka portálu Echo24, Lenka Zlámalová. Ľudia aj z týchto dôvodov húfne prechádzajú k alternatívnym médiám, ktoré píšu bez cenzúry a bez politickej korektnosti.

Práve preto sme sa počas migračnej krízy mohli z mainstreamu dozvedieť, že imigranti to sú mierumilovní inžinieri, jadroví  fyzici a iní špičkoví odborníci, ktorí prišli Európu zachrániť a kultúrne či inak obohatiť.

“Vo chvíli, keď opisujú svet, ktorý nie je váš, alebo je v rozpore s realitou, ľudia sa začnú pýtať: “Čo to má znamenať?”,” hovorí česká komentátorka.

Skutočnosť totiž bola iná a prinášali ju jedine alternatívne médiá a aj z tohto dôvodu ľudia vidiac, že to, čo píšu mainstreamoví novinári, je mimo reality, začali čoraz viac prechádzať k alternatívnym médiám.

Česká komentátorka Lenka Zlámalová tvrdí, že mainstreamové médiá zamlčiavali fakty a manipulovali verejnou mienkou. Ako príklad použila maďarského premiéra Viktora Orbána:

“Urobíte rasistu z Orbána, ktorý robí len to, že chráni hranice. Gréci ich, naopak, nechránili a všetci im za to tlieskali. Dokonca im poslali humanitárnu pomoc.”

Alternatívne médiá, naopak, poukazovali na to, že jedine Viktor Orbán robí skutočne záslužnú činnosť a ochraňuje Európu pred návalom imigrantov a poukazovali tiež na mnohé riziká spojené s migráciou. Aj z tohto dôvodu majú ľudia čoraz viac v obľube tento typ médií, ktorý neskresľuje realitu, ale podáva ju čitateľom takú, aká v skutočnosti je.

hlavnespravy.sk, 31. 5. 2017