09.6.2017 11:48:58

Kto stojí za protikorupčnými pochodmi?

Včerajší protest jeho organizátorov iste nepotešil, v Bratislave ich už na prvý pohľad bolo o dosť menej ako na predošlej akcii. Média preto píšu  o tisíckach protestujúcich a všemožne sa vyhýbajú konkrétnemu číslu.

Jedným z dôvodov nízkej účasti na oboch protestoch je, že alternatívne médiá prezentovali svojím čitateľom to, čo ony považujú za skutočný cieľ akcie. Tým cieľom je tlak na „ficovládu“, aby tá neskúsila podviesť Brusel ohľadom presídlenia migrantov na Slovensko.

Hovorí sa, že slovenská vláda „Bruselu“ už sľúbila prijať povinné kvóty presídlenia migrantov na Slovensko a to hneď potom, ako sa „vysporiada“ s najväčším nebezpečím pre túto akciu: so stranou  Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

„Eurohodnotoví“ sa  údajne ale stále obávajú toho, že ich Róbert Fico podvedie a pod nejakou zámienkou, napr. teroristického útoku sľub nesplní.

Tie „čisté študentské duše“ maskotujúce protesty sú v mnohých prípadoch členmi zaujímavej organizácie – Slovenskej debatnej asociácie (SDA).

Podrobnejšie informácie o ľuďoch v pozadí protestov priniesli Hlavné správy v článku Prečo by sme sa mali začať báť dnešných organizátorov protikorupčného pochodu.

SDA okrem debaty „debatérov“  (radový„proletár“ by skôr použil slová bohapusté táranie a tlčhubovia)  aktívne  presadzuje politiku multikulturalizmu.

Ich podstránku s názvom Rozumne o migrácii sa naozaj oplatí pozrieť a čitateľ pochopí súčasné „protesty proti korupcii“ v kontexte doby.

SDA zverejňuje svoje „tézy“ vo výročnej správe   a pomaly čo téza, to „intelektuálny“ skvost.

„Téza“ z výročnej správa 2015/2016, strana 24:

„V prípade teroristického útoku na území EÚ spáchaného moslimami by mal štát nafingovaťdôkazy o tom, že za útok bol zodpovedný člen etnickej a socio-ekonomickej majority. O tomto nafingovaní by sa verejnosť nedozvedela.“

 

Takže naša budúca „intelektuálna elita“ je schopná rozvíjať tézu s témou zneužitia právomoci verejného činiteľa, pravda asi len v prípade, ak poškodená má byť „etnická a socio-ekonomická majorita“. Pri rovnakej téze k minorite by si vykoledovali návštevu z NAKA a o „debatu“ s vyšetrovateľmi iste nestoja.

 Na záver pár slov pre prípad, ak práve váš „nepodarok“ je v tomto „intelektuálnom zoskupení“. Asi prvá myšlienka, ktorá napadne poctivého rodiča  je odpásať remeň. Ale múdrejšie bude si to so svojím nezdárnym potomkom v klude predebatovať.

rtps.sk, 6. 6. 2017