21.6.2019 17:24:33

Klub Arbat o knihe Prepisovači dejin bol 20.júna 2019

L Števko prezentuje Prepisovačov dejín
L Števko prezentuje Prepisovačov dejín
(foto: PZV)

Publicista Ľudovít Števko prijal pozvanie bratislavského Klubu Arbat  a uviedol obsah i knihu Prepisovačí dejín.

V príjemnom prostredí reštaurácie Lúčnica na Štúrovej ul. sme mali možnosť zoznámiť sa s knihou Prepisovači dejín. V nej publicisti Ľudovít Števko, Marek Mahút, Maroš Puchovský a Roman Michelko upozorňujú najmä na znepokojivé snahy prepisovať históriu a viesť agresívnu informačnú vojnu s cieľom ovládnuť mysle ľudí.

Ako sme už avizovali,"Neštandardná interpretácia sa týka druhej svetovej vojny. Nacizmus či fašizmus, ktoré v nej boli podľa historických faktov jednoznačne porazené, dnes v niektorých krajinách zažívajú éru svojho obrodenia. Sme svedkami ich glorifikácie, šírenia ich symboliky, ale aj neuznávania rozsudkov medzinárodného voj nového tribunálu v Norimbergu či dokonca vyhlasovania za národných hrdinov tých, ktorí bojovali na strane hitlerovcov alebo s nimi spolupracovali," uvádza M. Mahút v časti Dejiny píšu víťazi, nie porazení. 

Ľudovít Števko mohol naživo objasniť obsah svojich deviatich kapitol vo forme článkov v knihe a práve Slovensko-ruská spoločnosť bola tým správnym priestorom, kde sa dalo prediskutovať veľa o pokrivených informáciách o druhej svetovej vojne, o obetiach, o tom, ako sa dnes rúcajú pamätníky osloboditeľom a bagatelizovaní obrovských obetí Sovietskeho Zväzu (26, 6 miloóna ľudí), o takmer genocíde slovanského obyvateľstva v Európe, o stave permanentného ohlupovania, o používaní amerického výkladu dejepisu u nás, o informačnej vojne, o sochoborectve - napríklad prípade súsošia "Žalujem" z predpolia duklianskeho pamätníka, sochára J.Kulicha, o "humanitárrnej operácii" bombardovania Juhoslávie a ukradnutí Kosova,a o snahách o reminiscencie nacizmu v Európe.

Bolo nás štrnásť, všetko chlapi, tak sa diskusia týkala práve týchto tém.

V druhej časti dr.Čarnogurský hovoril o cestách po Rusku, príjemne sa diskutuje v priestoroch menej rozpálených ako ulice Starého mesta.

Záujem o knihu je vysoký, už je prakticky vypredaná, niekoľko exemplárov je ešte možné získať cez dobierku aj cez http://obchod.slobodnyvysielac.sk/  

v galérii pridané dve foto z diskusie o knihered