27.1.2023 17:38:13

Karol Farkašovský: Svet už načisto blázni aj blúzni...

Niekdajší televízny moderátor, politik
Niekdajší televízny moderátor, politik
(foto: Facebook)


A každým dňom viac a viac. Všetko je hore nohami. Po slovensky sa tomu aktuálne a írečito hovorí – „chlóra buanda“ – nech je aspoň sranda. To už som dodal do rýmovačky ja.Lenže sranda už pominula a dejú sa nám stále vážnejšie veci.

U nás sme zažili trampoty s referendom. Občianske právo dostalo na frak. Koaliční politici sa bez hanby ďalej zaoberajú len sami sebou. Dočasná vláda vyčíňa viac ako keď nebola dočasná. Popritom nám v tichosti všetko neustále dražie. Nádej slabne. Médiá strašia. Ako inak.

Svet sa ale naozaj rúti do vojnovej katastrofy. Ešte aj tí najslabší lídri si osvojili ofenzívnu emocionálnu rétoriku a z ich úst znejú svalnaté reči o dodávkach ťažkých zbraní na Ukrajinu. Pretekajú sa vo vyhláseniach o počtoch pripravených tankov, Leopardov, Abramsov, Challengerov, bojových vozidiel, raketových systémov...

V tomto informačnom guláši však aktuálne vynikol jeden hlas. Konkrétne hlas a výzva námestníka ukrajinského ministra zahraničných vecí A. Meľnika. Povedal, že tanky sú vraj iba prvý krok. Ukrajina žiada od západných spojencov najmodernejšie drony, stíhačky F-16 štvrtej generácie a najnovšie aj lode a ponorky.

Kam to celé chcú dohnať. Tu už pri všetkej úcte a solidarite končí zdravý rozum.

Komik by skonštatoval – na zozname požiadaviek chýbajú už len mesačné Lunochody. Čakám, ktorý zo súťaživých lídrov ako prvý povie: keď bude treba, dodáme aj tie...


(prevzaté z Facebooku Karola Farkašovského, 26.1.2023)Karol Farkašovský