15.3.2023 19:08:40

Karol Farkašovský: MIG-y nelietajú, ale otázky okolo nich áno

Niekdajší televízny moderátor, politik
Niekdajší televízny moderátor, politik
(foto: Facebook)


Tak máme MIG-y šrotové, alebo nemáme. Kedy konečne ráčia poslanci urobiť poslanecký prieskum ? Sú ešte MIG-y vôbec u nás ? Kde a v akom sú technickom stave. Kto o ich osude rozhodne? Vláda s hulvátskymi ministrami, Výbor parlamentu, plénum parlamentu, či vari prezidentka...?Isté je jedno, že trojjediný, dočasný a dôvery zbavený premiér ich v slabej bruselskej chvíľke už prisľúbil a zrejme si nechce šliapať na jazyk. Veď slovo robí chlapa...

Navyše má okolo seba „kukučie hniezdo“ s ministerskými hviezdami, ktorým nie je svätá ani Ústava ani bezpečnostný záujem Slovenska. Sú to národom nechcení ministri – vlastne iba kreatúry - bez sebareflexie a bez úcty voči platným zákonom, podľa ktorých nemajú v súčasnej situácii žiadny mandát ani kompetenciu nakladať so štátnym majetkom. Tobôž nie vojenským.

Ministri, ktorí nemajú ani šajnu o komunikačnej kultúre, nehovoriac o nejakom rešpekte a úcte voči občanom. Ministri, ktorí by asi najradšej poslali do vojny aj revoltujúcich a „vrieskajúcich michalovských paviánov“, ktorí si dovolili mať a vyjadriť iný názor.

Všimnite si to pozoruhodné šermovanie so zodpovednosťou. Dočasná, nedôveryhodná vláda posúva tému MIG- ov „akože“ do parlamentu. Pre istotu iba na Výbor pre obranu a bezpečnosť. No zároveň sa ešte dva dni predtým dozvedáme v televíznej diskusii od dočasného premiéra, že konečné rozhodnutie aj tak prijme vláda. A tá je už vlastne rozhodnutá.

Medzi riadkami sme sa teda dozvedeli skutočnú a nahú pravdu. „Už rozhodnutá“ vláda vlastne potrebuje parlament iba ako figový list na prikrytie. Aby to rozhodnutie nevyzeralo až tak „na hulváta“. Takže vláda, ktorá je podriadená parlamentu, už nepotrebuje ani prezidentkinu sukňu, lebo figový list si urobila rovno z Národnej rady SR.

A slovenský parlament si toto nechá so sebou robiť. To už ctení poslanci fakt nemusia ani v oblekoch chodiť, postačia im figové listy – jeden vpredu a druhý vzadu. Veď aj tak tam niet veľa čo prikrývať.

A na intelektuálnu prázdnotu je aj figových listov škoda.


(prevzaté z Facebooku Karola Farkašovského, 15.3.2023)