03.7.2017 08:21:25

Kaczyński: Poľsko migračnú krízu nevyvolalo, a preto ju nebude ani riešiť

Západ neustále kritizuje východné krajiny Európy kvôli odmietaniu imigrantov. Európska únia dokonca v tejto súvislosti začala právne konanie voči Maďarsku, Českej republike a Poľsku. Predseda poľskej vládnej strany PiS, Jaroslaw Kaczyński však poslal západným krajinám jasný odkaz. Poľsko migračnú krízu nevyvolalo, a preto ju nebude ani riešiť.

V sobotu sa konal kongres poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS), na ktorom vystúpil s prejavom aj jej predseda Jaroslaw Kaczyński:

 

“Nezneužili sme krajiny, z ktorých teraz títo utečenci prichádzajú do Európy, nevyužívali sme ich pracovnú silu a nakoniec, nepozvali sme ich do Európy. Máme plné morálne právo povedať nie,” vyhlásil Kaczyński. Informoval o tom portál Novinky.

 

Predseda tejto konzervatívnej strany, ktorá vládne v Poľsku už dlhú dobu, robí “vrásky na čele” lídrom Európskej únie. Kaczyński totiž zmenil kedysi liberálny kurz v Poľsku a tvrdo sa vymedzuje voči Bruselu hlavne kvôli imigračným kvótam.

 

Poľsko podľa šéfa vládnej strany nemá žiadny dôvod na to, aby si v rámci solidarity prijímania utečencov “radikálne znížilo štandard kvality svojho života”.

 

Tento najvplyvnejší poľský politik tiež nepriamo poukázal na fakt, že Západ má na svedomí rozvrátenie krajín, odkiaľ prichádzajú imigranti, a preto je na nich, aby túto krízu vyriešili.

hlavnespravy.sk, 3. 7. 2017