15.3.2023 20:42:53

Daniel Kaiser: Ozbrojený útok trumpovcov, alebo prehliadka pamätihodnosti?

Uprostred Jacob Chansley v Kapitole
Uprostred Jacob Chansley v Kapitole
(foto: profimedia.sk)


Prečo nás má v našom geopolitickom priestore zaujímať, čo presne sa stalo vo Washingtone 6. januára 2021, keď počas voľby nového prezidenta Bidena priaznivci toho starého, Trumpa, v domnení, že voľby boli sfalšované a ukradnuté, vnikli do Kapitolu, sídla Kongresu? (standard.sk)Pretože to vypovedá nielen o stave americkej politiky, ale hlavne o práci s (dez)informáciami, ktoré, riadne upravené, ešte stále dokážu vyvinúť neuveriteľnú silu.

Počas predchádzajúcich dní odvysielal najpopulárnejší televízny komentátor v USA Tucker Carlson na kanáli Fox News zábery z onoho 6. januára, ktorými silne sproblematizoval niektoré totemické tvrdenia o tomto „čiernom dni“ pre americkú demokraciu.


Zvyšok článku nájdete na Štandarde.


Pozn. red. SRS: Daniel Kaiser v komentári vyvracia informácie, ktoré šíril mainstream ohľadom príčiny smrti policajta Briana Sicknicka. Opisuje, že Jacob Chansley nie je až taký divoch, za akého sme ho pokladali a že republikán Josh Hawley bol označovaný za zbabelca neprávom. Autor nepopiera vandalizmus časti protestujúcich, avšak kritizuje celkový obraz (priebehu vniknutia do Kapitolu), ktorý nám televízie tlačili do hláv.standard.sk