29.7.2022 19:55:12

Celý svet sa dozvedel, kam chce ujsť Putin. Unikol podrobný evakuačný plán

Ruský prezident
Ruský prezident
(foto: Facebook)


Česká televízia Nova prišla s ďalšími správami z paralelného vesmíru. Podľa českej televízie Moskva síce vystupuje neotrasiteľne, počíta ale aj s tým, že vojská utrpia na Ukrajine porážku a ruský režim sa začne rúcať. Televízia však nevysvetlila, ako by sa to mohlo stať, keď front sa presúva stále viac na západ Ukrajiny. Podľa televízie má ísť o informácie uniknuté priamo z Kremľa. (hlavnespravy.sk)Podľa televízie Nova existuje detailne rozpracovaný plán evakuácie prezidenta Vladimira Putina. Prebehol by letecky a začať ho možno v priebehu niekoľkých minút. Pravda je však taká, že takéto evakuačné plány hláv štátov majú rozpracované všetky krajiny a to v čase mieru aj pre vojnový stav. Plán evakuácie Putina, ak nejde zase o podvrh západných tajných služieb, môže byť sám o sebe zaujímavý. Poďme sa na neho pozrieť.

„Putin a jeho najbližšie okolie sa pripravujú na variant, že budú musieť krajinu opustiť,“ uviedol vraj nemenovaný zdroj z Kremľa.

Podľa týchto informácii by ruský prezident so svojimi príbuznými utiekol špeciálnym lietadlom do občianskou vojnou zmietanej Sýrie a ukryl sa v opevnenej rezidencii svojho spojenca, Bašára al-Asada, ktorého režim od roku 2015 vojensky podporuje.

Evakuačný plán má však háčik. Televízia Nova upozorňuje, že najkratšia cesta do Damasku vedie cez Turecko, členskú krajinu Severoatlantickej aliancie (NATO).

Jeho prezident Recep Erdogan ale s Putinom udržuje pragmatické vzťahy a nie je vylúčené, že by Ankara na prelet jeho lietadla dala zelenú. Ďalšou možnosťou je Irán, ktorý je so Západom na nože a mohlo by byť v jeho záujme Putinovi pomôcť.

Obe krajiny by následne mohli využiť Putina ako páku pri rôznych vyjednávaniach.

Na záver treba dodať, že to, že takéto nezmyselné informácie unikli naozaj z Kremľa, je ťažko uveriť aj úplnému laikovi.hlavnespravy.sk