04.8.2012 10:55:06

Bankový kongres si uctil pamiatku Andreja Kozlova

SANKT PETERSBURG, 7. júna 2007 – RIA Novosti. Účastníci 16. medzinárodného bankového kongresu si ctili pamiatku prvého podpredsedu Centrálnej banky Ruskej federácie Andreja Kozlova, ktorý tragicky zahynul v septembri minulého roku.

„Skutočne by som veľmi vysoko hodnotil prácu Centrálnej banky za posledné roky v oblasti odnímania licencií „nespoľahlivým bankám“. Samozrejme, veľmi veľa pre túto oblasť urobil Andrej Kozlov. Myslím si, že kvalita práce sa teraz nezníži, ale bude stúpať,“ povedal vystupujúc na kongrese minister financií Ruskej federácie Alexej Kudrin.

Poznamenal, že hlavnou úlohou Centrálnej banky a vlády je zvyšovanie kvality bankového dohľadu. „Našim cieľom nie je robiť to šokom,“ poznamenal A. Kudrin. Podľa jeho slov, finančný regulátor má možnosť analyzovať údaje všetkých bánk, a zároveň môže na základe pochybných operácií upozorniť banku, že jej môže odňať licenciu.

Účastníci kongresu počas jeho oficiálneho otvorenia uctili pamiatku Alndreja Kozlova, ktorého zavraždili v septembri minulého roku. Na začiatku podujatia si jeho účastníci pozreli dokument venovaný jeho pamiatke.

Témou 16. medzinárodného bankového kongresu v Sankt Petersburgu je kapitalizácia bánk, ich konkurencieschopnosť a stabilita.