14.6.2019 14:10:27

Balkanskij rubež (film k výročiu skončenia vojny v Juhoslávii)

Balkanskij rubež film
Balkanskij rubež film
(foto: čsfd)

V ten deň, 12. júna 1999, v Juhoslávii nastal mier. 

z mailu: "Dobry den, zdielam do Vasej pozornosti vyborne spracovany rusky film „Balkanskiy rubezh“ o obsadeni letiska v Pristine ruskými mierovými silami, ktore boli dislokovane v BH. Klassnyj film! Poprosim zdielat na stranke spolocnosti.S pozdravom a prianim vela zdaru"

M. Regula

 https://www.freefilm.to/film/the-balkan-line

(ale neklikať, tam naskočí iba reklama)

našli sme priamy link v ruskom znení

"Balkanskiy rubezh" ( Балканский рубеж) 

техт

V noci 12. júna 1999 batalion ruských výsadkárov dorazil z Bosny do Kosova a prevzal kontrolu nad letiskom Slatina v blízkosti Prištiny. Pre vojakov NATO, ktorí plánovali využitie letiska, to bolo veľkým prekvapením. Sputnik poskytuje exkluzívne výpovede účastníkov operácie

V ten deň, 12. júna 1999, v Juhoslávii nastal mier. Lietadlá NATO prestali zhadzovať svoj smrtiaci náklad na srbské mestá a dediny. A nebo nad južnou srbskou provinciou Kosovo sa po 78 dňoch “prvýkrát vyjasnilo”. O konci vojny písali všetky svetové médiá.

 

Kumanovská vojensko-technická dohoda, ktorá bola podpísaná 9. júna, ukončila bombové útoky NATO. Srbskí generáli, ktorí takmer tri mesiace bránili svojich ľudí so zbraňami v rukách, dostali rozkaz vydať kosovských Srbov za milosť a nemilosť práve tej sile, ktorá ich včera zabíjala a teraz sa z nej stali “mierové sily”. ...

Vzhľadom k tomu, že ruská účasť v KFOR je využívaná pre prijímanie rozhodnutí proti srbskému ľudu, ktoré Rusko nemohlo ovplyvniť, Vladimír Putin sa v roku 2003 rozhodol stiahnuť vojská z Kosova. Ruskí vojaci sa vrátili domov so slzami v očiach.

( vybraté pre film z článku v Hlavných správach z 12.6.2019)

https://www.hlavnespravy.sk/bleskovy-presun-do-pristiny-nadseni-srbi-prevracali-svoju-vlajku-aby-nej-urobili-rusku/1786873

A FILM SAMOTNÝ: ( trochu so sklzom v dátume výročia, ale tie linky mnohé neboli funkčné, ani ten pôvodný z mailu, toto je link kde sa Vám otvorí už priamo film, nedajte sa zmiasť, že 1.záber je 20thCenturyFox, až potom ruská filmová spoločnosť)

https://www.youtube.com/watch?v=We5Pp4ER890

tak toto je "trhák" korý nám trhá nervy už pri linkoch: vždy je to iný link a ten "youtobe je nekonečných 2:23 h opakujúceho sa traileru - skúste ak to nepojde, ešte raz tento link:

https://ok.ru/k.i.n.o/topic/70006258524373

O filme:

https://www.freefilm.to/film/the-balkan-line   trailer z Databázy ČSFD, lebo film je vraj i s čes.titulkami v distribúcii firmy Česko-slov.filmová distribuce)

dlžka  1 46 28

 

ROK: 2019
REŽISÉR: Andrej Volgin
HERCI: 
Anton Pampušnyj, Jurij Goša Kucenko, Miloš Bikovič, Ravšana Kurkova, Roman Kurcyn, Světlana Čujkina, Dmitrij Frid, Konstantin Solovjov, Dmitrij Rosljakov, Veronika Volocha


 

z youtobe, na odporúčanie M.Regulu