10.6.2017 13:20:40

Anton Martvoň: V SMERe je ucelená komunita homosexuálov, ktorá sa tvári ako konzervatívni politici

Bývalý poslanec NR SR Anton Martvoň na tlačovej konferencii oznámil, že ukončuje členstvo v strane SMER-SD. Podľa jeho slov urobil tak preto, že vládna strana prestala robiť sociálno-demokratickú politiku, narastá v nej vplyv oligarchov a nie je v nej možná kritická vnútrostranícka diskusia. Martvoň tiež prezradil ďalšiu zaujímavosť o SMERe. V tejto strane podľa neho pôsobí ucelená komunita LGBTI politikov, ktorí sa pred verejnosťou prezentujú ako konzervatívne zmýšľajúci. 

Bývalý poslanec parlamentu na tlačovej konferencii ohlásil kandidatúru na predsedu Žilinského samosprávneho kraja, kde bude kandidovať ako nezávislý kandidát. Martvoň zároveň porozprával, prečo odchádza zo SMERu. Vadí mu odklon od sociálno-demokratickej politiky, vplyv oligarchov aj absentujúca kritická vnútrostranícka diskusia.

V pozícii poslanca parlamentu Martvoň podľa jeho slov prišiel o mladícke ilúzie, že možno z tejto pozície meniť Slovensko k lepšiemu. A to aj napriek tomu, že patril k najaktívnejším poslancom parlamentu a podarilo sa mu presadiť rad legislatívnych zmien.

Martvoň odmietol, že jeho krok nie je principiálny ale účelový a súvisí s jeho kandidatúrou. “Vystúpenie zo strany by som urobil tak či tak,” zdôraznil s tým, že mu fakt, že opustil Smer-SD vo voľbách, ublíži aj u členov a sympatizantov tejto strany, ale aj u jej odporcov, pretože bol jej členom. Viac o jeho kandidatúre sa dočítate tu.

Anton Martvoň však zašiel ešte ďalej a dotkol sa aj citlivých tém v strane SMER. Ako informovala televízia TA3, vo vnútri strany funguje podľa Martvoňa ucelená LGBTI komunita, ktorá sa snaží vystupovať ako konzervatívni politici.

“Nechceli zmeny, pretože niekto nad nimi tú zmenu nechce,” povedal s tým, že stačilo by zakotviť drobné zmeny, ako sú informovanie o zdravotnom stave, či úprava dedičstva.

O ktorých politikov konkrétne ide, Martvoň neprezradil. Táto otázka je však veľmi závažná, keďže politici sú osoby verejného záujmu a vstupom do politiky sa dobrovoľne vzdávajú svojho súkromia. Strana SMER sa minimálne cez premiéra Roberta Fica naoko profiluje ako konzervatívna strana, no ak sú Martvoňove informácie pravdivé, je to tvrdá rana pre ich konzervatívnych voličov.

Prednedávnom tiež vyšla informácia, že ministerstvo zdravotníctva, ktoré je v rukách SMERu, spustilo kontroverzný program s názvom “Hrou proti AIDS” kde majú deti okrem iného napodobňovať sexuálne správanie vlastným telom. V bloku nazvanom “Sexualita rečou tela” majú deti či mladiství pantomímou ukázať: “bezpečnejší chránený sex, francúzske milovanie, maznať sa, cucflek a dokonca byť homosexuálny/lesbická”.

Po závažnej informácii Martvoňa aktivity pre školy ako táto (Hrou proti AIDS) či aktivity na presadzovaní zmien v spoločnosti, ako napríklad neslávna Stratégia ľudských práv, ktorá u konzervatívnych mimovládok pred pár rokmi zdvihla vlnu pobúrenia práve kvôli nastoľovaniu nových ľudských práv pre LGBT komunitu, už vysvetľujú, prečo sa ich vždy podarí presadiť, aj keď rétorika v strane je skôr opatrná, priam konzervatívna v týchto ohľadoch.

Samuel Gdovin

hlavnespravy.sk, 10. 6. 2017