28.4.2015 19:00:05

Americký novinár: Žiadni ruskí vojaci na východe Ukrajiny nie sú! Ibaže by Rusi mali neviditeľné vojská

Americký novinár, bývalý vojak Jim Dean okomentoval vyjadrenie štátneho tajomníka USA Johna Kerryho, že Rusko musí "dodržiavať všetky svoje minské záväzky", poznamenajúc, že za veľkú časť porušení tichého režimu sú zodpovedné ukrajinské vojská.

"Každý, kto sleduje vývoj situácie na Ukrajine vie, že Kyjev sa nespráva v súlade s dohodou v Minsku" - povedal Dean, komentoval vyhlásenie americkeho štátneho tajomníka Johna Kerryho, ktorý požadoval po Rusku ", aby vyvinulo tlak na separatistov, aby konali v súlade s prímerím."

Kerry, navyše trval na tom, že Rusko "v súlade so svojimi záväzkami v Minsku stiahne ruské jednotky z východu Ukrajiny, kam naďalej posielaju ťažké zbrane a školia separatistov.

Novinár Jim Dean povedal, že tieto obvinenia sú nepodložené: nie sú podporené žiadnymi družicovými snimkami alebo zachytenými rozhovormi z radiostanic, aj keď technické schopnosti na to USA má.
 "No ruská armáda tam nie je - Iba v prípade, že Rusi majú neviditeľné sily, ktoré sa ako mávnutím čarovného prútika, ticho, cez hraničnú stráž, prešmyknú domov na obed".

Novinár tiež poznamenal, že hoci Spojené štáty, nepodpísali dohodu v Minsku, pokúšajú sa ju narušiť a konanie USA "sa stalo skutočnou hanbou" na Zemi.

Podľa topwar.ru, 27. apríl 2015