18.11.2022 12:25:16

Americké impérium považuje Ukrajincov a Rusov za „laboratórne krysy” na testovanie zbraní

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok
(foto: Kresba: Ľubomír Kotrha)


Prekvapivo úprimný článok denníka The New York Times s názvom Západní spojenci hľadia na Ukrajinu ako na testovací priestor pre zbrane” opisuje, ako imperiálna vojnová mašinéria využíva zástupnú vojnu USA na testovanie svojich zbraní pre budúce použitie, píše Caitlin Johnstone vo svojom poslednom príspevku, ktorého preklad vám prinášame. (hlavnespravy.sk)Ukrajina sa stala testovacím poľom pre najmodernejšie zbrane a informačné systémy a nové spôsoby ich použitia, o ktorých západní politickí predstavitelia a vojenskí velitelia predpokladajú, že by mohli formovať vedenie vojny na ďalšie generácie,” píše Lara Jakesová z NYT.

Jakesová píše, že nové pokroky v technológiách a výcviku na Ukrajine sú pozorne sledované kvôli spôsobom, ktorými menia tvár boja”. Medzi tieto nové technologické pokroky patrí informačný systém známy ako Delta, ako aj diaľkovo ovládané člny, zbrane proti dronom známe ako SkyWipers a aktualizovaná verzia systému protivzdušnej obrany vytvoreného v Nemecku, ktorý samotná nemecká armáda ešte nepoužíva”.

Bývalá litovská prezidentka sa nechala počuť, že na Ukrajine sa učíme, ako bojovať, a učíme sa, ako používať naše vybavenie NATO”, a dodala: „Hanbím sa, pretože Ukrajinci za tieto cvičenia platia svojimi životmi.“

Áno, takže tak.

V istom momente sa článok v The New York Times premenoval zo Západní spojenci hľadia na Ukrajinu ako na testovací priestor pre zbrane” na o niečo menej zrejmý Pre západné zbrane je vojna na Ukrajine beta testom”.

Správa o tom, že Západ využíva Ukrajinu na testovanie zbraňových systémov pre budúce vojny, sa zhoduje s nedávnymi vyjadreniami veliteľa amerického strategického jadrového arzenálu, že zástupná vojna je testovacou skúškou pre oveľa väčší konflikt, ktorý je na ceste.

Táto ukrajinská kríza, v ktorej sa práve nachádzame, je len rozcvičkou,” povedal šéf veliteľstva amerického STRATCOM Charles Richard na námornej konferencii začiatkom tohto mesiaca. To veľké sa blíži. A nebude trvať veľmi dlho, kým budeme testovaní spôsobom, akým sme už dlho neboli testovaní.”

Takže okrem toho, že sa táto vojna využíva na presadzovanie dlhodobých geostrategických cieľov USA, zjavne sa využíva aj na brúsenie pazúrov imperiálnej vojnovej mašinérie pre hroziacu horúcu vojnu s Čínou a Ruskom. USA by v takomto konflikte mali určite výhodu vo vojenských testoch, ktoré sa uskutočnili v priebehu rokov.

Na okraj asi stojí za zmienku, že všetky testy nových západných zbraňových technológií by pravdepodobne vysvetlili správy ukrajinských astronómov, že obloha nad Kyjevom sa hemží neidentifikovanými lietajúcimi objektmi (UFO)”. Spomínaný článok v The New York Times cituje ukrajinského vicepremiéra Mychajla Fedorova, ktorý povedal, že testovanie zbraní, ktoré videl, ho presvedčilo, že vojny budúcnosti budú o maximálnom počte dronov a minimálnom počte ľudí”.

Jedným z mnohých dôvodov, prečo USA a ich zložitá sieť spojencov, partnerov a prostriedkov vždy vedú toľko vojen, je skutočnosť, že nové zbraňové technológie sa musia otestovať v boji, aby sa mohli považovať za účinné. V praxi to znamená používanie ľudských tiel ako testovacích subjektov, podobne ako vedci používajú laboratórne potkany alebo morčatá.

Americké impérium sa tvári, že mu záleží na ukrajinských životoch, ale v skutočnosti mu na nich záleží len do takej miery, ako vedcovi na jeho laboratórnych potkanoch. A presne z toho istého dôvodu.

Čo môže byť zlovestnejšie ako toto? Predpokladám, že agendy, ktoré sa týmito testami pripravujú.hlavnespravy.sk